Najbolje (i najniže) bodovanje u NFL igrama svih vremena

Pomozite razvoju web mjesta, dijelite članak s prijateljima!

Od rođenja NFL -a 1920. igra je vidjela svaku krajnost. Čimbenici poput poklapanja i vremenskih prilika proizveli su igre za pamćenje po čestim putovanjima u krajnju zonu i borbi da se štogod dogodi u napadu.

Ovaj popis sadrži igre s najvećim i najmanjim bodovanjem, zajedno sa zanimljivim detaljima o svakoj od njih.

NFL igre s najvećim brojem bodova

5. New York Giants vs. New Orleans Saints, 2015

Ukupno osvojeni bodovi: 101
Postići: 49-52

Nagib sredine sezone 2015. vidio je kako su Drew Brees i Eli Manning razbacivali loptu protivničkim prekršajima. Par je kombinirao 91 pas i 13 touchdown udaraca.

New York je pao rano, ali se povećao na 21 bod u četvrtoj četvrtini da bi izjednačio utakmicu na 49 sa 31 sekundom do kraja. Brees je doveo domaću momčad na poziciju golmana, a Kai Forbath je pokušao 50 metara bez preostalog vremena za pobjedu svetaca.

Brees je završio s 501 jarda u prolazu. Za Giantsa, Odell Beckham Jr. je igrao u tri touchdowna.

4. Houston Oilers vs. Oakland Raiders, 1963. godine

Prekršaji Houstona i Oaklanda u ovom su trenutku vrištali s vrata, s rezultatom 35-35 na poluvremenu.

Ovaj pobjednički pogodak u ovoj utakmici bio je pokušaj od 39 metara s prtljažnika Mikea Mercera iz Raidersa. Istaknuti igrač natjecanja bio je primač Oaklanda Art Powell, koji je uhvatio 10 dodavanja za 247 metara i četiri touchdowna.

3. Kansas City Chiefs vs Los Angeles Rams, 2022

Ukupno osvojeni bodovi: 105
Postići: 54-51

Dvije najbolje momčadi NFL-a uložile su snage za ovog ložača u Los Angelesu, a Patrick Mahomes i Jared Goff predvodili su suprotne prekršaje. Obojica su bacila više od 400 metara, ali na vrhu su bili Goff i Ovnovi.

Goff nije bacio ubačaj i raširio loptu oko 31 završetka. Los Angelesu su pomogla tri ubačaja na obrambenom kraju.

2. Cleveland Browns vs. Cincinnati Bengals, 2004

Ukupno osvojeni bodovi: 106
Postići: 48-58

U borbi za previše narančaste boje na terenu, Cincinnati je nadmašio Cleveland u utakmici koja je vidjela 66 bodova u drugom poluvremenu.

Bengalsi su u četvrtoj četvrtini smanjili četiri boda na oznaci 10:00, ali su postigli dva tačdowna bez odgovora, od kojih je drugi bio jedini nenapadan dodir igre, vraćanje ubačaja od 31 jarde za Delthu O'Neal.

Brownov branič Kelly Holcomb bacio je 413 jardi i pet touchdowna, dok je bengalski Rudi Johnson trčao 202 jarde i par pogodaka.

1. New York Giants vs. Washington u Redskinsu, 1966. godine

Ukupno osvojeni bodovi: 113
Postići: 72-41

Najbolja utakmica u povijesti NFL-a jedina je pojava na popisu, jer je Washington pobjegao iz New Yorka u glavnom gradu zemlje.

Izvan prijemnika Charleyja Taylora (šest hvatanja za 124 jarde i dva tačdauna), nijedan napadački igrač Redskinova nije dao zapanjujuće brojke. Umjesto toga, Washington je bio u odličnoj poziciji da postiže pogodak uvijek iznova zbog šest izgubljenih lopti Giantsa, uključujući pet ubačaja.

Bio je to jadan period za New York, koji je završio s rekordom 1-12-1. Nijedna momčad, međutim, nije razbila "Big Blue" kao što su to učinili Crvenokošci 27. studenog 1966. godine.

NFL igre s najnižim bodovanjem

U prvim danima NFL-a bilo je nekoliko utakmica 0-0. Zadnji put zabilježen je 1943. godine, kada su se Detroit Lions susreli s New York Giantsima. Od tada su igre s najnižim bodovanjem imale 3 boda. Evo najnovijih.

Miami Dolphins vs. Pitsburgh Steelers, 2007

Ukupno osvojeni bodovi: 3
Postići: 0-3

Hladnog ponedjeljka navečer, 57.704 navijača okupilo se na Heinz Fieldu kako bi gledali kako oba prekršaja izbacuju nule sve dok pogotkom Pittsburgha iz igre Jaff Reed od 24 metra nije postigao pobjedu Steelersa sa sekundama na satu. Igra je sadržavala manje od 400 jardi za obje momčadi zajedno i bez prijemnika ili trkača s više od 90 metara.

New York Jets vs Washington Redskins, 1993

Postići:
3-0

Dobra momčad Jetsa odbranila se 11. prosinca na stadionu Robert F. Kennedy lošom ekipom Crvenokošca golom iz prve četvrtine. New York je dominirao igrom u smislu statistike, ali nije mogao pronaći krajnju zonu. Washington je jurnuo loptom 15 puta za samo 39 metara i ukupno je iznosio samo 150 metara ukupnog napada na dan.

Miami Dolphins vs. New England Patriots, 1982

Postići:
0-3

Ovo natjecanje, poznato i kao igra snježnih plugova, vidjelo je glavnog trenera Patriotsa Rona Meyera koji je pozvao operatera snježnih čistača kako bi očistio mjesto za udar u smrtni udarac Miamija, gol od 33 metra koji je podigao John Smith.

Ključni čin izazvao je prosvjed glavnog trenera Delphina Don Shule povjereniku Peteu Rozelleu. Rozelle se složio da je ono što se dogodilo bilo nepravedno, ali nije promijenio rezultat igre.

Kansas City Chiefs vs. Tampa Bay Buccaneers, 1979

Postići:
0-3

Još jedna igra s neslavno lošim vremenom, igra Monsoon u Tampa Bayu proizvela je sedam poteškoća. Značajno je da je samo pet rezultiralo prometima. Obje momčadi pokušale su po 13 dodavanja, a kombinirale su 67 pasovnih dodavanja. Buccaneersi su u četvrtoj četvrtini od Neila O'Donoghuea postigli 19-metarski zgoditak za pobjedu pobjedivši.

Atlanta Falcons vs Buffalo Bills, 1977

Postići:
0-3

Iznenađujuće, Neil O’Donoghue je postigao pogodak za pobjedu na terenu u dvije od utakmica s najnižim rezultatom u NFL-u. Pogodio je 30 metara da bi Buffalu dao prednost nad Atlantom u drugoj četvrtini za jedini rezultat ove utakmice. Kvoterbekovi Scott Hunter (Atlanta) i Joe Ferguson (Buffalo) zajedno su dovršili 17 od 50 pokušaja dodavanja i bacili na 95 odnosno 96 metara.

Green Bay Packers vs Minnesota Vikings, 1971

Postići:
0-3

Originalna utakmica NFL-a 3-0 odigrana je između ogorčenih suparnika. Minnesota je bila jedna od najboljih momčadi NFL-a i savladala je samo 87 metara jarde u odnosu na 301. Green Baya. Četiri izgubljene lopte ubole su Packersa, a Fred Cox je u četvrtoj četvrtini uspio postići gol od 25 metara kako bi Vikinge stavio na vrh .

Vi ćete pomoći u razvoju web stranice, dijeljenje stranicu sa svojim prijateljima